Můj příběh

Když mi bylo 28 měla jsem báječného muže, skvělou práci, přátele, cestovali jsme. Žili jsme ve Francii. Měla jsem v tu dobu vše, co jsem chtěla a i přesto jsem měla úzkosti. Bolelo mě u srdce a já věřila, že jsem fyzicky nemocná. Chodila jsem po doktorech, abych zjistila, co mi je. Z pohledu západní medidíny jsem ale byla zravá. Moje lékařka mě přivedla na to, že moje bolest u srdce může být psychická a doporučila mi psychoterapii. Docházela jsem na ni 2 roky a bylo to úžasně úlevné někomu se vypovídat, rozebírat sny a souvislosti v mém životě. Úzkosti zmizely, najednou jsem byla schopná si v klidu popovídat s mým tátou. Užívala jsem si to. Když jsme se vrátili zpět do Čech, hledala jsem, jak bych mohla o sebe pečovat po psychické stránce, a to mě dovedlo ke kineziologii. Začala jsem ji studovat a během prvních dvou víkendových seminářů jsem se cítila jako po dvou letech psychoterapie. Bylo to pro mě tak báječné poznání, že jsem se rozhodla, že se kineziologii budu věnovat mnohem více a hlouběji a jednou to bude moje práce. Cítila jsem se stále lépe, postupně se zlepšovaly moje vztahy v rodině, vztah s mým mužem, přestala jsem mít chronické bolesti v podbřišku, upravila se mi menstruace, přestala jsem se bát pavouků a tmy a změnilo se k lepšímu mnoho dalších věcí v mém životě. Někdy nebylo snadné se podívat na stíny, které za tím vším byly, ale věděla jsem, že jdu správnou cestou.

Poznala jsem také rodinné konstelace, reiki a The Work od Byron Katie. Metody, které se dívají na problémy zase trochu jinak a práce s nimi je také skvělá.

Během svého intenzivního osobního rozvoje jsem pracovala v mezinárodní firmě. Tlak na výkon byl velký a to se příliš neslučovalo s mou velkou mírou citlivosti a empatie. Byla jsem tak ponořená v kolotoči práce, výkonu, cestování, kariéry, peněz a touze po společenském uznání, že jsem neviděla zvětšující se únavu, časté bolesti hlavy a zvyšující se nemocnost. Nepoznala jsem, že se to blíží. Vyhořela jsem. Týden jsem jen ležela a nemohla se hnout. Trvalo 3 měsíce, než jsem se začala cítit lépe. Dostala jsem velkou lekci. Překročila jsem své hranice tolik, že jsem málem zemřela. Postupně jsem se začala dávat dohromady a život si zařizovat podle sebe.

Do doby než se mi dostalo požehnání vyprovázet do světa mou dceru, jsem si myslela, že mám už leccos zpracováno, a že mě už jen tak něco nezaskočí. S mateřstvím se ale otevřela nová životní kapitola a tím i další výzvy. Díky tomu jsem pochopila, že osobní rozvoj není o tom mít vše pročištěné a vyladěné. To byl můj velký omyl. Tím, jak jde život, mi osobní rozvoj pomáhá zvládat výzvy, nahlížet na situace v jejich podstatě a mít opravdové vztahy.

Díky všemu, co jsem zažila jsem tam, kde jsem dnes a jsem vděčná za vše. Nic bych neměnila.

S čím mi pomohl osobní rozvoj:

  • zlepšil se vztah s mými rodiči a s mým mužem, cítím se být lepší máma,
  • jsem zdravější – přestala jsem mít angíny, přestala mě bolet kolena, zmírnily se migrény, zpravidelnil můj ženský cyklus, moje menstruace přestala být bolestivá, přestala jsem mít zažívací problémy a vyrážky,
  • zbavila jsem se fobie z pavouků, přestala jsem se bát ve tmě,
  • začala jsem se vnímat citlivěji, takže lépe poznám co mému tělu prospívá a co ne. To platí pro jídlo, kosmetiku, sporty, lidi se kterými se potkávám, práce kterou dělám,
  • lépe komunikuji, začala jsem si lépe nastavovat hranice s ostatními lidmi, důrazněji říkat co se mi líbí a nelíbí,
  • zlepšila jsem svou emoční inteligenci, lépe dokážu rozpoznat co se mi děje a popsat to,
  • u dcery – přestala zvracet v autě, přestala si kousat nehty, odezněly časté záněty v uších, zmírnili se velké vzteky,
  • u psa – odezněl zánět zubů, snížil se stres z jízdy autem, podpořili jsme rekonvalescenci po pokousání psem, přestal se bát velkých psů.
O mě ve zkratce:
Přes 10 let se věnuji osonímu rozvoji a neustále na sobě pracuji.
Pracovala jsem 15 let v mezinárodních firmách jako personalista.
Jsem také milující manželka, máma a majitelka tvrdohlavého jezevčíka.
Ve svém volném čase šiju knížky pro děti (Quiet book by Veronika).
Mám ráda procházky v přírodě, šití, jógu a čokoládu.
Jsem spokojená žena.