Kineziologie

Kineziologie One Brain neboli Three in One Concept, propojuje tělo, mysl a ducha. 

Je to velmi šetrná a citlivá metoda, díky které se můžeme dostat k opravdové příčině svého problému. Emoce, které jste kvůli stresu neprožili, blokují přirozené mechanismy v těle. Při práci s touto metodou vám pomohu najít, co stres způsobilo, uvolnit emoce a tím znovu nastartovat přirozené mechanismy v těle. Tak se může tělo začít uzdravovat. Odblokování pomocí kineziologie je velmi efektivní způsob na řešení velké řady fyzických i psychických obtíží.

Vliv stresu na mozek

brain-2062055_1920

Náš mozek je tvořený pravou a levou mozkovou hemisférou. 

Pravá hemisféra je zodpovědná za vše, co je spojeno s naší ženskou stránkou – naše emoce, celostní myšlení, tvořivost, představivost, intuici, apod. 

Levá hemisféra je zodpovědná za vše, co je spojeno s naší mužskou stránkou – matematicko – analytické vlastnosti, logika, pojem o čase, řečové schopnosti, psaní, počítání apod. 

Když funguje propojení mezi hemisférami, jsme v klidu, zdraví a spokojení sami se sebou. Dostáváme se do flow, fungují vztahy, dokážeme si nastavit zdravé hranice, vnímáme své emoce a dokážeme je dospěle vyjadřovat.

V průběhu života se ale dostáváme do různých stresujících situací a stres s nimi spojený způsobuje rozpojení pravé a levé mozkové hemisféry. Často pak zůstaneme v daném problému “uvízlí” ve věku, ve kterém se situace stala, a ve které jsme neprožili emoce tak, jak jsme v tu danou chvíli potřebovali, ať už z jakéhokoli důvodu.

V důsledku takové “nezpracované situace” a stresu s ní spojeného, přestávají fungovat přirozené mechanismy v těle. To pak způsobuje různé nepříjemné pocity, problémy ve vztazích, zdravotní komplikace, chronické nemoci, nepozornost a problémy s učením, alergie, závislosti a mnoho dalších komplikací v životě. V důsledku toho máme pocit, že nemáme v našem problému volbu, a že to nejde jinak. 

Díky odblokování pomocí kineziologie One Brain můžeme najít situaci, která problém způsobila a uvolnit stres a emoce s ním spojené. Podíváme se na situaci z jiného úhlu pohledu a najdete novou volbu. 

S čím může kineziologie pomoci

 • Poruchy soustředění, dyslexie a další dys-, 
 • kousání nehtů, skřípání zubama, tiky, apod. 
 • Koktání a další logopedické problémy
 • Zlepšit vztah s blízkou osobou
 • Zlepšit nastavení si hranic v životě
 • Fyzické symptomy na těle, chronické bolesti a nemoci, alergie
 • Zrychlit rekonvalescenci po chirurgických zákrocích
 • Závislosti, fobie, obsedantní chování
 • Strachy, úzkosti, propady a výkyvy v náladách
 • Únava a vyčerpání
 • Zvýšit sebevědomí a zlepšit osobní pohodu
 • Cokoliv dalšího, kde cítíte, že to “drhne” a vnímáte prostor ke změně

Moje konzultace nejsou náhradou za lékařskou ani psychologickou péči.

69ed1e15-695b-47ae-82f5-8a409dd12528

Jak probíhá konzultace

Konzultace Kineziologie probíhá osobně v mé poradně a trvá obvykle 60 – 90 minut. Nejdříve si vás vyslechnu a pohovoříme si o vašem problému a určíme spolu téma, které budeme během konzultace řešit.

SVALOVÝ TEST
Během konzultace používám svalový test. Testuji obvykle tak, že se dotýkám vašich rukou a ptám se na otázky. Svaly jsou totiž přes nervovou soustavu propojené s mozkem a při otázce, která vyvolá v mozku stes oslabí – oslabí tedy také vaše ruce – a při otázce, která stres nevyvolává zůstanou pevné. Svalovým testem využíváme moudrost našeho těla a dostáváme se k informacím mozku (podvědomí), které si vědomě nemusíme uvědomovat, ale naše tělo je má uložené a přesně ví kde.

Přes svalový test se také ptám vašeho těla, který postup, cvičení a další věci mám zvolit při naší společné práci.

PŘÍTOMNOST
Většina klientů přichází na konzultaci v menším nebo větším stresu a tak na začátku sezení děláme několik zklidňujících cvičení, které vám pomohou zklidnit tělo a mysl.

MINULOST
Následuje určení věku, ve kterém je příčina vašeho problému (opět přes svalový test). Všechny vzorce pro náš budoucí život vznikají do 7mi let věku, kdy máme plně vyvinutou osobnost. Proto se při sezeních často dostáváme do dětského věku, prenatálního období nebo do početí.

CVIČENÍ
V kineziologii využíváme různé formy cvičení (korekce), které pomáhají uvolňovat bloky a stres. Tyto cvičení mohou být např. čtení textů, držení bodů na těle, apod.

Na konci sezení testuji, jestli potřebujete nějakou podporu na doma. Buď ve formě opakování některých cvičení, které jsme dělali během konzultace, nebo ve formě Bachových esencí.

Během sezení i po něm je vhodné dostatečně pít. Voda podporuje nastolení přirozených mechanizmů v těle a zároveň pomáhá vyloučit z těla vše, co se během sezení uvolní.

Cena

Konzultace trvá obvykle 60-90 min.
Cena 1200 Kč.

Pokud konzultace překročí 120 min, je cena 1500 Kč.