Kariérní koučing

V práci trávíme více než polovinu našeho života, ale často v ní nejsme spokojeni, trápíme se, nebaví nás to, nebo bychom za svou práci chtěli být lépe ohodnoceni. Někdy nás štve šéf, jindy kolegové nebo business partneři. Práce nás dokáže nabíjet i unavovat.

Představte si ale, jaké by to bylo prožít pracovní část života v harmonii a naplnění?

Jsem přesvědčena, že práce nemusí být stresující ani vyčerpávající. Práce může být přesně taková, jací jsme my a odpovídat tomu, jak žijeme. Jen tak může být naplňující. Pokud se snažíme přizpůsobit své práci, kolektivu, nebo pracovnímu prostředí, vyčerpáváme se a nejsme spokojeni. Vyčerpáváme tak svůj potenciál, který můžeme dát tomuto světu.

Pracovala jsem 15 let v business prostředí. Prošla jsem několika firmami od malých až po velké korporace. Vždy jsem pracovala s lidmi na různých pozicích v personalistice. Ze začátku mě to bavilo. Byla jsem ještě na škole a cítila jsem se skvěle, když jsem se o sebe dokázala postarat. Postupně mě však práce v business prostředí začala vyčerpávat. Vytrácel se mi už i smysl toho, co dělám. Veliký tlak na výkon, očekávání, že se budu za všech okolností chovat profesionálně a neustálé konflikty „žabo-myší války“ mě vyčerpávaly čím dál víc. Snažila jsem se přizpůsobit tak moc, až jsem vyhořela. Dávala jsem příliš světu, odkud se energie zpět nevracela. Byla jsem „hodná“ holka a nedokázala jsem říct ne. To vše stálo za mým vyhořením, ze kterého jsem se sbírala několik měsíců. Věděla jsem ale, že se do této práce již nevrátím.

Teď dělám práci, která mě baví a naplňuje a pracuji svým tempem. Je pro mě důležité mít rovnováhu mezi pracovním a osobním životem a vnímat hluboký smysl toho, co dělám.

Nemyslím si, že aby byl člověk spokojený v práci, musí jí změnit. Často stačí změnit svůj postoj a věc se má hned jinak. Veškerá omezení máme sami v sobě. Vždy, když jsem měla problém a pracovala jsem s ním, přes některou z metod, které používám, dostala jsem se nakonec sama k sobě. Když přijmeme skutečnost, že jediný, kdo může něco udělat, jsme my sami, je to velmi osvobozující. Nejsme závislí na ostatních a můžeme změnit svou realitu.

Díky mým zkušenostem v business prostředí a v osobním rozvoji vás můžu provést na cestě ke spokojené práci.

V kariérním koučingu požívám transformační koučing The Work od Byron Katie. Je to báječná metoda, která pracuje s našimi stresujícími myšlenkami. Díky ní vidíte realitu a ne to, co si o ní myslíte. Jste schopni vidět pravdu.

Kariérní koučing je vhodný pro každého, kdo vnímá, že je v práci nespokojený. Můžeme se podívat na tyto témata, ale i mnoho dalších: 

  • Nejsem spokojený/á v práci
  • Za svou práci nejsem dostatečně ohodnocený/á
  • Práce mě vyčerpává
  • Chci lepší rovnováhu mezi pracovním a osobním životem
  • Proděl/a jsem syndrom vyhoření
  • Potřebuji se ustálit v nové pracovní roli
  • Štve vás šéf, máte konflikty s kolegou, kolegyní nebo business partnerem
  • Máte pocit, že svou práci nezvládáte
  • Chystáte se postavit na “vlastní nohy” a podnikat a chcete mít průvodce
  • Vracíte se z rodičovské dovolené zpět do práce a hledáte nový směr

Cena kariérního koučingu

První sezení je zdarma. Budeme mít prostor k tomu se poznat, řeknete mi, jaká jsou vaše očekávání, domluvíme se, jakým způsobem budeme spolupracovat, identifikujeme téma pro koučování a domluvíme se na počtu konzultací. Osvědčila se mi práce na 3 nebo 6 sezení. Tři sezení jsou obvykle dostačující k vyřešení problému, na kterém spolu budeme pracovat. Pokud chcete ale opravdu hlubokou vnitřní transformaci, doporučuji 6 konzultací, během kterých budeme mít prostor jít do hloubky a transformovat váš vztah k práci.

3 sezení – 4.500 Kč

6 sezení – 7.200 Kč